Tükendi
Elma Çekirdeği
AŞK ROMANLARI SKU : p51r4yss

Elma Çekirdeği

15,00 ₺
Büyükanne Bertha ölünce evi, torunu Irise kalır. Iris çocukken kuzeni ve arkadaşıyla yaz tatillerini birlikte geçirdiği evde yıllar sonra yalnız kalmıştır.
YAZARI
YAYIN EVİ
BASKI YERİ

Elma Çekirdeği

15,00 ₺
Elma Çekirdeği Elma Çekirdeği 15,00 ₺
Ürün Detayları

"Unutulmaya terk edilse de geçmiş kendini her zaman hatırlatır…"

Büyükanne Bertha ölünce evi, torunu İris'e kalır. İris çocukken kuzeni ve bir arkadaşıyla yaz tatillerini birlikte geçirdiği evde yıllar sonra yalnız kalmıştır.

Sadece bir hafta geçireceği evde odaları, oyun oynadığı ve tek gecede beyaza dönen kırmızı Frenk üzümlerinin yetiştiği bahçeyi, konserve gözyaşlarının pişirildiği mutfağı gezer. Odadan odaya geçtikçe hafızasının odaları da kapılarını aralar ve hem unuttukları hem de hatırladıkları arasında bir yolculuğa çıkar.

Büyükannenin evinde geçirilen yaz tatillerinin anıları ve teyzelerin gizem dolu hikâyeleriyle sihirli ve büyüleyici bir roman… Katharina Hagena, üç kuşak kadının kaderlerini harmanlayarak bir ailenin hikâyesini anlatıyor…


"Aşkı, mutluluğu, ölümü, babalarını tanıma şansını hiç bulamamış olan çocukları, ergenlik dönemi nüanslarını, karanlık sırları ve elma ağaçlarını anlatan bir roman… Kısacası; hayatın içindeki her şeyi anlatan… Yazarın dili oldukça yalın ve anlatıcının ironi kokan anlatımı akıcı…"

Anne Nordmann, Taz


"Hagena'nın yeteneği acıyı özel kılmak… Öyle ki her insan bu kadar gözyaşı içeren bir yazı yaşayıp bedelini ödemeyi isteyebilir… "

Brigitte


"Yaz, elma ve Frenk üzümü kokan bir hikâye. Hem acı hem de tatlı… Hatırlamak ve unutmak üzerine yüreklere dokunan bir roman… Elma Çekirdeği tam anlamıyla bir haz…"

Martina Meister, Die Zeit


"Basitçe ve kısaca şöyle demek istiyorum: Kesinlikle okuyun lütfen! Bu hikâye sizi içine alıyor ve başka diyarlara götürüyor."

Christine Westermann , Gazeteci -yazar


Özellikler
YAZARI Katharına Hagena
YAYIN EVİ Pegasus
BASKI YERİ İstanbul
BASKI TARİHİ 2011
SAYFA SAYISI 238
BOYUTLARI 14X20
CİLT DURUMU Karton Kapak
KACINCI BASKI 2. Baskı
Puanlar & Yorumlar

Elma Çekirdeği

Elma Çekirdeği
  • Muhteşem () 0%
  • İyi () 0%
  • Orta () 0%
  • Kötü () 0%
  • Çok Kötü () 0%
Henüz puanlanmadı