Tükendi
Kuşlar Yasına Gider
SKU : ojryo8rg

Kuşlar Yasına Gider

22,00 ₺
Babalar , alınlarımıza yazılmış yalnızlıklardır. sözü yankılanıyor kulaklarımızda.
YAZARI
YAYIN EVİ
BASKI YERİ
BASKI TARİHİ

Kuşlar Yasına Gider

22,00 ₺
Kuşlar Yasına Gider Kuşlar Yasına Gider 22,00 ₺ 22,00 ₺
Ürün Detayları

Yeni Türk edebiyatının en güçlü kalemleri arasında gösterilen Hasan Ali Toptaş, 2016 yılında yayımlanan Kuşlar Yasına Gider romanı ile hüznü ve şefkati en saf haliyle yüreklere işliyor. Ana tema olarak baba-oğul ilişkisi üzerinde ilerleyen roman, ağır ve dokunaklı hikayesine rağmen suda yürürcesine zarif diliyle okurlarına benzersiz bir keyif sunuyor.

Roman, iki varış noktası arasındaki ve yaşam çizgisindeki yolculukları ustaca kurgulanmış bir olay akışı ile bir araya getiriyor. Tekrarlara dayalı şiirsel anlatımıyla öne çıkan bu yapıt, karakteristik üslubu sayesinde kahramanların tüm duygularını kalbinizin derinliklerinde hissetmenizi sağlayacak.

Toptaş’tan Hem Beklentileri Karşılayan Hem de Şaşırtan Bir Yapıt

Kuşlar Yasına Gider’in odak noktasında, ömrünün son dönemini yaşayan Aziz Bey adındaki hasta bir adam yer alıyor. Anlatıcı olarak ise okurları Aziz Bey’in oğlu karşılıyor. Olaylar ve iç hesaplaşmalarla şekillenen kurgu; rüyalar ve türkülerle zenginleşerek derin bir boyut kazanıyor. Daha önceki eserlerinde sanatsal bir dil kullanan Hasan Ali Toptaş, bu romanında daha sade bir dil benimseyerek okurlarını şaşırtıyor. Sevenlerinin karşısına bu kez alışılmadık bir anlatım ile çıkan yazar, eşsiz satırları ile yine de kalemine duyulan özlemi tüm gücüyle karşılıyor.

Yaşam ve Ölüm Arasında Bir Yol

Kitapta Aziz Bey, gençliğinde sahip olduğu minibüslere tutku ile bağlı, çalışkan bir baba olarak anlatılıyor. Ancak sonrasında tüm minibüslerini elden çıkararak tır şoförlüğü yapmaya karar veriyor. Uzun yıllar boyunca ülkeler arası çalışan ve ailesini nadiren gören baba, talihsiz bir kaza sonucu tek bacağını kaybediyor. Romanda şimdiki zaman olarak ele alınan olaylar ise bu kaybın ardından başlıyor.

Anlatıcı, babasının sürekli kötüye giden durumuna bir çözüm bulmak amacıyla onu kendi yaşadığı şehir olan Ankara’ya getiriyor. Ancak şehirde huzursuz olan Aziz Bey, oğluna memlekete geri dönmek istediğini söylüyor. Oğlu her ne kadar ikna etmeye çalışsa da Aziz Bey bu kararından dönmüyor. Ve en sonunda baba-oğul, memlekete dönmek için yola koyuluyor.


Özellikler
YAZARI Hasan Ali Toptaş
YAYIN EVİ Everest
BASKI YERİ İstanbul
BASKI TARİHİ 2017
SAYFA SAYISI 248
BOYUTLARI 14x21cm
CİLT DURUMU Karton Kapak
KACINCI BASKI 18. Baskı
Ödeme Yöntemleri
  Ay Taksitler Toplam
  Puanlar & Yorumlar
  Kuşlar Yasına Gider
  • Muhteşem () 0%
  • İyi () 0%
  • Orta () 0%
  • Kötü () 0%
  • Çok Kötü () 0%
  Henüz puanlanmadı